пятница, 23 марта 2018 г.

Завдання учням за 1 березня (у зв'язку з погодніми умовами)

Економіка 11 клас опрацювати тему 7 &22 с. 124-127 підготувати повідомлення зміна якого компонента та сукупного попиту є найбільш реальною проблемою циклічних коливань;
До уваги учнів 9 класу, завдання з геграфії
Опрацювати &29 с. 152 підручник географія 9 клас Г.Д. Довгань підготувати повідомлення: які заходи необхідно вжити для зростання конкурентно спроможності сільськогосподарської техніки українського виробництва.

Тема: Практичне заняття. Б. Хмельницький, І. Богун, Ярема Вишневецький, Адам Кисіль, та інші, як політик і людина

Мета: формувати знання про Б. Хмельницького, як державного діяча, дипломата, полководця; його соратників; розвивати вміння самостійно визначати роль людського фактора в історії; виховувати інтерес до історичного минулого,
Тип: узагальнення та систематизація знань
Метод: Бесіда, презентація, повідомлення,
Хід уроку
1) організація класу
2) повідомлення теми, плану
Епіграф: Будь славен вовік -
О муже ізбрране,
Вольності отче
Герою Богдане
(Г. Сковорода)
Нікого так не любили й не звеличували, водночас його проклинали й засуджували, кажуть, що саме великим людям може судитися чи то велика любов, чи то велика ненависть. Безперечно, такою людиною був славетний гетьман України - Богдан Хмельницький.
 1 група - проект Б. Хмельницького
2 група - Максим Кривоніс
3 група - Ярема Вишневецький
4 група - Адам Кисіль
Повідомлення: Павло Тетеря, Тимош Хмельницький, Іван Богун, Михайло Кричевський, Іван Сіркоко, Іван Нечай.
5. Підсумок уроку
Скласти твір - мініатюру "Місцн Б. Хмельницького в історії українського народу"
6. Д/З с. 146 документ 5,6,3

Утворення української козацької держави - Гетьманщини


Мета: розкрити процеси державотворення української держави, навчити аналізувати процеси формування держави, розвивати пізнавальний інтерес до історії утворення своєї держави. Виховувати в учнів толерантне ставлення до думок та пропозиції інших.
 Тип: комбінований
Метод: бесіда - розповідь
 Хід уроку
Організація класу
II. Повторення вивченого матеріалу Національно - визвольна війна
 - Характер війни
 - Рушійні сили
 - Соратники гетьмана
III. Підсумок повтореного матеріалу
 4. Повідомлення теми уроку
 План
 * Політичний устрій
*адміністративний устрій
*українське військо
*фінанси та чудочинство
а) колективна робота з підручником с.117
 б) робота в групах: 1 група с.120 2 група с. 121
3 група с. 122 в) робота за ілюстраціями
г) описати представників різних верств населення
 5. Підсумок уроку Контурна карта - нанести на карту державу - Гетьманщину
Домашнє завдання &18